TEAVE RIIGI KOHTA

 
Pindala. 780 580 km².
 
Pealinn. Ankara (5,019,167 elanikku, 2007. a).
 
Geograafiline asend.97 % Türgi territooriumist on Aasias ja 3 % Euroopas. Riigi Euroopa-osa piiravad Egeuse ja Must meri ning piir Bulgaariaga, Aasia-osa ääristavad samad mered ja lisaks Gruusia, Armeenia, Iraan, Iraak ja Süüria. Erinevates maailmajagudes asuvaid Türgi osi lahutavad Bosporuse väin ja Marmaara meri. Türgi on mägine maa – enam kui 75% riigi territooriumist asub merepinnast kõrgemal kui 500 m. Mägede keskmine kõrgus on 1 km. Kõige mägisem piirkond on Türgi idaosa, kus asub kuulus Ararati mägi (5137 m), mille juures peatus peale veeuputust Noa laev. Türgi idaosas saavad alguse jõed Tigris ja Eufrat.
 
Kliima. Ühtsest Türgi kliimast rääkida ei saa, kuna riigi eri regioonides on kliima isesugune. Türgi rannikualadel mõjutab ilma meri, seetõttu on sealne kliima mahedam. Riigi keskosas ja mägedes valitseb mandriline kliima. Rannaäärsetel aladel on suvi kuiv ja kuum. Türgi põhjapiirkondades, iseäranis Musta mere äärsetel aladel ei ole suved nii kuumad kui Egeuse mere kaldal. Juulikuu keskmine õhutemperatuur Musta mere ja Marmaara mere äärsetel aladel on 22–24°C, Vahemere rannikul 25–32°C, Anatoolia kiltmaal aga üle 30°C. Kõige vähem sademeid esineb maist oktoobrini (välja arvatud Vahemere rannikualadel). Suvel sajab Türgis sooja hoovihma.
 
Rahvastik. Türgis elab 71,158,647 inimest (2007. a juuli), kellest 80% on türklased ja ligikaudu 17% kurdid. Ülejäänud elanikud on kreeklased, araablased, armeenlased või juudid.
 
Keel. Türgi riigikeel on türgi keel, mis kuulub uurali-altai keelkonda. Türgi keel on lähedane soome ja ungari keeltele. Türgis kasutatakse ladina tähestikku. Türgi keelt räägib maailmas ligikaudu 150 miljonit inimest. Mõningates regioonides kõneldakse kurdi ja araabia keelt.
 
Religioon. 99% Türgi elanikest on moslemid (neist neli viiendikku sunniidid ja üks viiendik šiiidid), ülejäänud on kristlased, judaistid jm.
 
Riigikord. Türgi on 1982. aasta põhikirja järgiparlamentaarne vabariik. Seadusandlik võim kuulub parlamendile (Suur Rahvuskogu), mille valib rahvas viieks aastaks. Türgi riigipea on president, kelle valib parlament seitsmeks aastaks. Hetkel (alates 2007. aasta augustist) on Türgi president Abdullah Gul. Täidesaatvat võimu teostavad Türgis president ja Ministrite Nõukogu. Peaministri ja ministrid kinnitab ametisse president. Türgi peaminister (2007. aasta augustist) on
Nazim Ekren.
 
Majandus. Türgi on põllumajandus-tööstusmaa. Türgi tööstus on koondunud peamiselt riigi lääne- ja keskossa. Tööstusharudest kultiveeritakse enim mäendust, musta ja värvilist metallurgiat, naftatöötlust, samuti vedelgaasi, keemiakaupade ja ehitusmaterjalide tootmist ning auto-, toiduaine- ja kergetööstust. Türgi on üks väheseid maailma riike, mis varustab end oma põllumajandusproduktidega täiesti ise. Ligikaudu 80% põllumajandusmaast on teraviljakasvatuse all. Kõige enam kasvatatakse nisu, otra, maisi, puuvilla, tubakat (Türgi on tubakasaagi ja selle ekspordi poolest üks esimesi riike maailmas), suhkrupeeti. Aiandite ja viinamarjaistanduste alla kuulub mitu miljonit hektarit maad.
 
Maavarad. Türgis kaevandatakse kroomimaaki ja boraate, leidub ka naftat, kivi- ja pruunsütt, boksiite, väävlit, kivisoola, antimoni, rauda, volframi, vaske, mangaani ja elavhõbedat. Türgi saab oma energia kivi- ja pruunsöest, samuti naftast ja suurest hulgast hüdroelektrijaamadest.
 
Toit.Türgi köök on üks rikkalikumaid terves maailmas. See on suurepärane segu Kesk-Aasia ja Vahemere toiduvalmistamise traditsioonidest. Türgis hoitakse seniajani elus 600 aasta vanuseid õukonnaköögi traditsioone. Türklaste söögilauda iseloomustab roogade küllus, toidu serveerimine on aga pigem loominguline tegevus kui kohustuslik majapidamistöö. Söömiskeskkond on türklastele sama oluline kui söök ise – kõikides Türgi linnades pööratakse restoranide ja kohvikute rajamisele suurt tähelepanu.
 
Türgi köögis on rohkelt selliseid roogasid, mida võib valmistada mitmel moel või erinevatest koostisainetest. Toidud jaotatakse kolme suurde rühma: jahu-, liha ja taimetoidud. Türgi köögi aluseks on teravili – eelkõige riis ja nisu – ning aedviljad. Türklased valmistavad palju ilma lihata roogasid. Liha on sageli vaid lisand roa juurde – isegi kebabi puhul on suurem osa taldrikust täis garneeringut, aedvilju või jogurtit.
 
Liharoogade peamine koostisaine on lambaliha. Lambalihatoitudest on kuulsamad shish kebab, doner kebab. Kala ja muid mereande pakutakse Türgis alati värskena. Tuntumad kalaroad on barbunya (punane kefaal) ja kilic baligi (mõõkkala). Peale selle on väga populaarsed road dolma (viinamarjalehtedesse keeratud pähklid ja rosinad) ja kamiyarik (hakklihaga täidetud bakl˛aanid). Türklased armastavad juua ayrani(jogurtijook) ja kanget türgi kohvi. Osmani impeeriumi aegadest on pärit aromaatse türgi kohvi valmistamine. Türklaste elus ja kultuuris on kohvil väga suur tähtsus. Kohvi joomine on avaldanud mõju inimeste suhetele, samuti türklaste traditsioonidele. Türklaste külalislahkusega on alati kaasnenud kohvijoomistseremooniad.
 
Alkohoolsed joogid. Türgis tasub proovida türgi õlut, punast ja valget veini ja veega lahjendatud rahvusjooki rakiat (aniisiviina) ehk niinimetatud lõvipiima. Rakia kõrvale hammustatakse erinevaid suupisteid, mida nimetatakse mezeks.
 
Ajalugu. Türgi on maailma ajaloos väga olulist rolli mänginud. See maalapp on oma geograafilise asendi tõttu olnud ida ja läänt ühendavaks sillaks. Türgi oli enam kui 600 aastat Osmani impeeriumi osa. Türgit nimetatakse tsivilisatsiooni hälliks, kuna sel territooriumil on alates 7500. aastast eKr elanud palju erinevaid rahvaid – joonlased, pärslased, makedoonlased, türklased ja bütsantslased. Praegune Türgi territoorium kuulus kunagi Rooma impeeriumi koosseisu, Istanbul oli IV sajandil eKr Ida-Rooma impeeriumi ja Väike-Aasia pealinn.
 
Pärast Rooma impeeriumi lagunemist VI sajandil sattus kreeka juurtega Ida-Rooma riigi ala (praegune Türgi territoorium) kreeklaste mõjutsooni. Kreeklased andsid impeeriumile nimeks Bütsants. Selle impeeriumi õitseng kestis XV sajandini, mil Bütsantsi vallutasid türgi Osmani väed. Oma pealinnaks kuulutasid nad Istanbuli. Osmani impeerium ulatus Põhja-Aafrikast Ida-Euroopa ja Väike-Aasiani. Osmani impeerium langes alles Esimese maailmasõja lõpus. Praegune Türgi demokraatlik vabariik sündis 1923. aastal. See ida ja lääne traditsioonide segune riik on trendikas ning liberaalne islamimaa.
 

KASULIK INFO JA NÕUANDED

 
Elekter. Elektrivõrgu pinge on 220–235 V / 50 Hz.
 
Post ja telefon. Postkontorid on tähistatud kollase märgiga „PTT”. Postkontorid on avatud 8.00–24.00, pühapäeviti 9.00–19.00. Mõnes kohas töötavad postkontorid ööpäevaringselt. Telefoniautomaatides saab helistada müntide või kaartidega, mida saab soetada postkontorites, hotellides või kioskites. Telefoniautomaadist on odavam helistada kui hotellist.
 
Rahvusvaheline kood Türki helistamiseks on 90, Türgist helistamiseks aga 00.
 
Eestisse helistamiseks tuleb valida järgmised numbrid: 00 + 372 + linna kood + telefoninumber.
 
Raha. 2005. aasta 1. jaanuarist on riigis käibel uus Türgi liir (YTL), ringluses on 100-, 50-, 20-, 10-, 5- ja 1-liirised rahatähed ning 50-, 25-, 10-, 5- ja 1-kurusilised mündid. Raha saab vahetada pankades, hotellides ja lennujaamade valuutavahetuspunktides.
 
1 euro = 1,73 TRY (2007. aasta 23 oktoober).
 
Pangad. Pangakontorite tööaeg on 8.30–12.00 ja 13.30–17.00, laupäeviti ja pühapäeviti on pangad suletud.
 
Kauplused. Kauplused on avatud 9.00–13.00 ning 14.00–19.00. Pisikesed poed on avatud kauem. Rangeid eeskirju tööaja kohta paraku ei ole.
 
Joogivesi. Kraanivee asemel on soovitatav juua ostetud pudelivett. See on üpris odav ja hea maitsega.
 
Jootraha. Jootraha (10%) arvestatakse harilikult arve summa hulka. Ettekandjatele või hotelliteenindajatele jäetakse kombe kohaselt 10% arve summast (olenevalt teeninduse kvaliteedist).
 
Riietus. Türgis on suvel (eriti juulis ja augustis) väga palav, seetõttu peaksid reisile võetavad rõivad olema kerged, puuvillased. Jalanõud olgu mugavad. Võtke reisile kaasa soojemaid riideid, peakatted, päikeseprillid. Muuseume, kirikuid või muid taolisi kohti külastades peaksid iseäranis naisterahvad soovitatavalt käsi, jalgu ja rinda katvaid rõivaid kandma. Türgi kuurortides on kombeks mugavaid vabaajarõivaid kanda. Mingeid ettekirjutusi riietuse osas tavalisel juhul ei ole, siiski ei tohiks külastajad hotellitöötajate palvel õhtusöögile tulla rannarõivais (nt mehed peaksid lühikeste pükste asemel kandma pikki). Kõrgema kategooria (4–5tärnistes) hotellides tavatsevad külastajad õhtusöögil pidulikumalt riietuda.
 
Arstiabi. Haiguse või õnnetusjuhtumi korral pöörduge lähimasse arstiabipunkti või kutsuge hotelliadministraatori kaudu arst. Ostke enne reisileminekut tervisekindlustus. Tutvuge hoolikalt oma kindlustuspoliisis esitatud tingimustega ning selgitage välja, milline on kindlustushüvitise maksmise kord (nt millised dokumendid tuleb kindlustusseltsile esitada, kui teil tekib probleeme tervisega ning te peate oma raviarved ise tasuma). Kindlustusseltsid nõuavad osutatud raviteenuste kohta harilikult järgmisi dokumente: diagnoosiga arstitõend, arsti allkirja ja pitsatiga kinnitatud raviteenuste arved, ravimiretseptid ja ravimi ostukviitungid. Raviteenuste kulud hüvitatakse, kui esitate kindlustusseltsile õigeaegselt vajalikud dokumendid.
 
Vaktsineerimine. Kohustuslikku vaktsineerimist reisijatele ei ole. Täiendava teabe saamiseks pöörduge oma perearsti poole. Lisainfot vaktsineerimise kohta saab Lääne Tallinna Keskhaigla Merimetsa nakkuskeskusest aadressil Paldiski mnt 62, Tallinn. Info tööpäevadel 9:00-17:00 telefonil 6598 591.
 
Ettevaatusabinõud. Kandke alati peakatet, päikeseprille ning kasutage päikesekaitsekreeme. Vältige (iseäranis esimestel päevadel) viibimist pikka aega päikese käes, kuna oht kuumarabandust saada on suur. Vältige väga külmade jookide tarbimist – suur temperatuurivahe võib põhjustada angiini. Raha, väärtesemed ja pass on soovitatav hoida hotelli seifis. Türgis on kombeks enne mošeesse või eramajja sisenemist jalanõud jalast võtta. Jalatsid võib jätta sissekäigu juurde või kilekotis kaasa võtta.
 
Pildistamine ja filmimine. Sõjaliste ja muude riikliku tähtsusega objektide pildistamine ja filmimine on rangelt keelatud. Ka muuseumides jms. kohtades võib esineda pildistamise ja fotografeerimise keeld. Kohalike elanike jäädvustamiseks on viisakas luba küsida.
 
Transport. Marsruuttakso (dolmuš) on odavaim ja mugavaim transpordivahend. Marsruuttaksoühendus on olemas kõigi populaarsemate kuurordite vahel.
Bussisõit ei ole kallis, ent ajakulu võib bussiga liigeldes suurem olla kui taksoga sõites. Taksod on kollast värvi. Enamikul taksodest on taksomeetrid. Sõidu hind taksoga sõltub nädalapäevast ja kellaajast vastavalt tariifile.
 
Autorent. Auto rentimine üheks ööpäevaks maksab sõltuvalt autost 40–130 eurot. Auto saab üürida vähemalt 21aastane isik, kellel on rahvusvaheliselt tunnustatud juhiluba.
 
Toll. Antiikesemete väljavedu on keelatud. Uute vaipade kohta peab olema ette näidata ostu tõendav tšekk, muistsete esemete kohta on vajalik spetsiaalne Muuseumiameti väljastatud sertifikaat. Mineraalaineid võib välja vedada üksnes Mäetööstuse keskvalitsuse eriloaga.
Türkivõib sisse tuua kuni kaks liitrit alkohoolseid jooke, 600 sigaretti. Parfümeeriatoodetele piiranguid ei ole.
 
Viisa. Türki sisenemiseks on vajalik Türgi viisa, mis väljastatakse kohapealses lennujaamas.Viisa hind (seisuga 2007. aasta november) on 15 USD või 10 eurot.
 
Ramadaan. Uutele tuultele vaatamata on Türgi islamimaa ning külalised peaksid moslemite kombeid austama (iseäranis ramadaani ajal). Ramadaan on moslemite kuukalendri järgi üheksas kuu, mille ajal peavad islamiusulised 30 päeva jooksul päikesetõusust kuni loojanguni söögist, joogist, suitsetamisest ja suguelust hoiduma. Paastu ei pea haiged, reisil olevad inimesed ning lapseootel ja rinnaga toitvad naised.
 
Moslemite ajaarvestuse järgi on praegu 1429. aasta. Eelmisel aastal algas ramadaan 13. septembril ja kestis 12. oktoobrini. Tänavu algab ramadaan umbes 01. septembril ning lõpeb 30. septembri paiku (täpsed kuupäevad sõltuvad kuufaasidest).
 
Kuna ramadaani ajal ei tarbita alkoholi, võib riigipoodides sel perioodil alkoholimüük olla piiratud, küll aga saab alkoholi osta hotellide kohvikutest, restoranidest ja baaridest. Päevasel ajal on suurem osa turismipiirkondade restoranidest ja kohvikutest suletud. Linn elavneb taas õhtul peale päikeseloojangut, mil kõik sagima ja töötama hakkavad. Ramadaani ajal töötavad ka ööklubid, üksnes alkoholi müügiaeg baarides on piiratud. Riigiasutused, pangad ja kauplused suletakse ramadaani ajal harilikult kell 15.

NB! 2008. aastal kestab islamimaailmas ramadan 04. septembrist – 03. oktoobrini. 
Ramadan on liikuv usupüha, islami kuukalendri 9. kuu. Selle algust määravad vaatlejad kuufaaside järgi. Palume austada kohalikke kombeid ning ramadani ajal avalikes kohtades joomist, söömist ja suitsetamist piirata.
 
Riigi eripärad. Türgis käinud inimesed on kindlasti täheldanud, kui erinev on see riik teistest islamimaadest. Türgi nüüdisaegsus tuleneb suuresti riigi rajaja Kemal Atatürgi võetud suunast – see mees korraldas ennastsalgavalt ümber riiki, lõi uue poliitilise ja õigusliku süsteemi, likvideeris kalifaadi ning vabastas riigi valitsemise ja hariduse religiooni mõjuvõimu alt. Lisaks eelnevale võeti islamikalendri asemel kasutusele läänemaade kalender, mehed hakkasid fesside asemel läänelikke mütse kandma ning naised ei katnud enam nägusid.
 
Türgi soovib saada Euroopa Liidu liikmesriigiks. Juhul, kui Türgi liitu pääseb, on sel riigil Euroopa Liidus suur mõjuvõim. Türgi oleks Euroopa Liidu suurim riik – see on kolm korda suurem Suurbritanniast ja Itaaliast ning territooriumi poolest peaaegu poole suurem Prantsusmaast, Hispaaniast ja Saksamaast. Elanike arvu poolest oleks Türgi Euroopa Liidus Saksamaa järel teisel kohal. Türgi on juhtriigiks kuue turgi keeli kõneleva Kesk-Aasia maa majandusblokis, mida juhtis kunagi Venemaa ning mis asub suuremas osas väljaspool Euroopa-ala.
 
Hotellide eripärad. Türgi kuurortides on palju eri kategooria hotelle. Mõnikord võivad sama kategooria hotellid oma modernsuse, sisustuse, pakutud teenuste hulga ja kvaliteedi poolest erineda. Kuurortide (Alania, Kemeri, Marmarise) keskel asuvate hotellide territoorium on väike (üksnes selles ulatuses, kui palju võtavad enda alla bassein ja üldkasutatavad alad). Kuna kuurortide keskel asuvate hotellide ümbruses on rohkelt kauplusi, baare, restorane ja ööklubisid, võib kisa-kära siin hiliste öötundideni kesta. Kõrgema kategooria ja suurema territooriumiga hotellikompleksid asuvad tavaliselt kuurortlinnadest ja nende keskustest eemal.
 
Tänapäeval kasutatakse hotellide ehitamisel uusi ja moodsaid ehitusmaterjale. Mõningate kuurortide (nt Lara ja Beleki) hotellid üllatavad oma suuruse ja erilise interjööri poolest, kuigi ehituse kvaliteet ei ole kuigi hea.
 
Türgis on viimastel aastatel moeks saanud teema-hotellide ehitamine – igal aastal avatakse üha rohkem selles laadis kõrge kategooria hotelle.
 
Türgi hotelle klassifitseeritakse tärnide alusel, lisaks on riigis eraldi kasutusel HV (Holiday Village) hotellide kategoriseerimise süsteem, mille alusel hinnatakse suure territooriumiga puhkekomplekse – selliste komplekside hoonetele kehtivad rangemad kõrgusepiirangud jmt.
 
Rahva eripärad. Türklased peavad end kõlbelisteks ja usaldusväärseteks inimesteks. Nad on helded, viisakad, mõnikord ka halastamatud ja kangekaelsed. Ehkki naised said Türgis 1964. aastal valimisõiguse ning üks naine on koguni peaminister olnud, on tegu siiski meestekeskse riigiga. Õiguste andmisel naistele seisab islami fundamentalism risti tee peal ees ning täieliku sugudevahelise võrdsuse saavutamiseni on veel pikk maa. Türklaste jaoks on tavaks kaasvestlejast seista enam kui meetri kaugusel. Türgis toimub kõik aeglaselt. Inimesed hilinevad sageli kohtumistele. Türklased pööravad suurt tähelepanu etiketile – nad peavad lugu inimestest, kes austavad kohalikke traditsioone ja kes oskavad vähemalt paar sõna türgi keeles lausuda. Kui te seda suudate, on teie ees valla kõik uksed.
 
Huvitav teada. Kui soovite omal nahal tunda, mida kujutab endast vanaaegne, antiikepohhi meenutav saun, tuleks Türgis puhates kindlasti türgi sauna külastada. Muistsete rooma termide seintele oli kirjutatud: „Saun, armastus ja rõõm käivad vana eani käsikäes“. Seesama mõte väljendub ka Türgi saunades, mis on üle võtnud Rooma impeeriumi saunatraditsioonid. Saun ei ole siin pelgalt pesemiskoht – see on justkui massaa˛iteenuste, aroomivannide ja aururuumidega ravila. Sauna populaarsusest antiikajal annavad tunnistust hiiglaslikud arhitektuurimälestised termid, kuhu mahtus ühekorraga mitu tuhat inimest. Niisuguseid vägevaid ehitisi meenutavad ka Türgi tänapäevased iidsete traditsioonidega saunad. Türgi saunad kujutavad endast kõrgete kuplitega kolossaalseid kivihooneid. Kuplite kaudu pääsevad ruumi valgus ja värske õhk. Saunad on kaunistatud marmorsammastega. Saunas veedetakse mitmeid tunde.
 
Ekstreemsuste armastajad peaksid Türgis ära proovima parvematka mägijõel (rafting). Tihedamate kärestike tõttu on parvematk Marmarise piirkonna jõgedel raskem, seevastu Antalya kandis on jõeraja läbimine lihtsam ning siinsetele matkadele võib kaasa võtta lapsi alates 5.–6. eluaastast.
 
Vanasti pidid haaremis elavad naised palju aega kohvi keetmisele pühendama. Naise oskustest said mehed sageli aimu selle järgi, kuidas naine kohvi valmistas. Tänapäeval hoitakse Türgi kohvikutes endiselt parimaid kohvikeetmise traditsioone elus. Türgi kohvikutes on alati palju külalisi mujalt, seetõttu püüavad kohalikud alati oma nii-öelda kaasasündinud oskusi demonstreerida.
 
Vahemere türklastele on sõprade seas kombeks ka üksteist puudutada (ent üksnes samasoolisi inimesi). Paljudes linnades ja külades võib sageli näha mehi omavahel tantsimas.
 
Türklased peavad sügavalt lugu oma riigi rajaja Kemal Atatürgist ja oma riigist. Austust näitavad nad üles seaduste järgmisega. Välismaalast võib näiteks Kemal Atatürgi solvamise eest kolmeks aastaks vangi mõista, Atatürgi büsti või ausamba rikkumise või hävitamise eest võib karistusaeg ulatuda 1–5 aastani, Türgi valitsuse, parlamendi või rahva mitteaustamise eest võib aga karistuseks määrata kuni kuue aastase vabadusekaotuse.
 
Vaoshoitud külastajatele võib olla vastuvõetamatu alaliselt suhtlevate türklaste tähelepanu, kangekaelsus ja kaupa või teenust müüa soovivate kaupmeeste tüütus. Türklased oskavad kõikides keeltes tervitada. Nad keelitavad ja meelitavad turiste oma poodi või restorani astuma. Naised ja tütarlapsed langevad türklaste erilise tähelepanu osaliseks – ei tasu imestada, kui türklane, keda esimest korda näete, avaldab teile armastust või kiidab muudkui teie välimust ja ilu. Ärge unustage, et türklased on aktiivsed kauplejad ning nende ainus eesmärk on turismihooajal piisavalt raha teenida, et sellega kuni järgmise turismihooajani ära elada.
 

SOOVITUSLIKUD VAATAMISVÄÄRSUSED

Ajaloohuvilised reisijad peaksid kindlasti külastama Pamukkalet (Antalya, Marmarise ja Fethiye regioonidest), Ephesust (Marmarise ja Fethiye regioonidest), Side vanalinna (Side ja Antalya kuurortidest), Rohelist kanjonit (Alaniast), Aspendose amfiteatrit (Alania regioonis), Kursunlu parki, Kapadookiat (Antalya ja Kemeri regioonidest) ja Istanbuli.
 

 

Sihtkohad

HISPAANIA
Barcelona 04.05- 29.06.2018
(Tez Tour, Novatours)
Tenerife 11.10.2017- 18.04.2018
(Novatours, Aurinko, Tez Tour)
Fuerteventura 17.02- 21.04.2018
(Aurinko)
Lanzarote 02.12.2017- 10.02.2018
(Aurinko)

KÜPROS
Larnaca 01.05- 29.05 ja 11.09- 23.10.2018
(Novatours, Tez Tour)
Pafos 02.10- 30.10.2018
(Aurinko)

PORTUGAL
Faro 14.09- 12.10.2018
(Novatours, Tez Tour)
Madeira 17.- 24.04.2018
(Aurinko)

ITAALIA
Rimini 12.06 - 24.07.2018
(Aurinko)

HORVAATIA
Tivat 04.05- 06.07.2018
(Novatours)

MONTENEGRO
Tivat 04.05- 06.07.2018
(Novatours)

KREEKA
Heraklion 23.04- 28.10.2018
(Novatours, Tez Tour)
Rhodos 24.04 - 18.10.2018
(Novatours, Tez Tour)
Korfu 29.05- 23.10.2018
(Novatours, Tez Tour)
Peloponnesos 28.05- 25.06 ja 10.09- 01.10.2018
(Tez Tour)

TÜRGI
Antalya 15.04- 04.11.2018
(Novatours, Tez Tour, Kidy Tour)


BULGAARIA
Varna 14.05- 23.09.2018
Burgas 29.05.- 16.09.2018
(Novatours, Tez Tour)

MALTA 01.06- 06.07.2018
(Novatours)

MAROKO 20.03.- 10.04. 2018
(Aurinko)

INDIA 03.12- 22.03.2018
(Aurinko, Novatours)

JAMAICA 29.11- 10.12.2017
(Aurinko)

SINGAPUR ja BALI 15.- 28.02.2018
(Aurinko)

SRI LANKA/Colombo, Sri Lanka+ Maldiivid 18.12.2017- 31.03.2018
(Novatours)

KUUBA
Aastavahetus Kuubal 29.12. 2017- 09.01.2018
Ringreis 7-ööd + rannapuhkus Varaderos 7-ööd 08.-23.01.2018
(Aurinko)

TAI/Bangkok
Tallinnast 20.10.2017- 05.04.2018
Riiast 24.10.2017- 03.04.2018
(Novatours)

DUBAI 20.10.2017- 30.01.2018
(Aurinko)

TANSAANIA 06.- 16.03.2018
(Aurinko)

MADAGASKAR 23.03- 03.04.2018
(Aurinko)

EGIPTUS
Sharm El Sheikh 23.10.2017- 26.04.2018
Hurghada 22.10-2017- 29.04.2018
(Novatours, Kidy Tour, Tez Tour)

VIETNAM 01.12.2017- 02.04.2018
(Novatours)

TUNEESIA 06.07- 14.09.2018
(Novatours)

SUUSAREISID:
ITAALIA/Bergamo 17.02- 10.03.2018
PRANTSUSMAA/ Lyon 10.-24.03.2018
(Novatours)


Kontor:

Hecato Reisid OÜ 
Pärnu mnt  67a
10134 Tallinn
tel +372 6462 130

mobiil +372 5203141
       


Natukene meist

 Facebook 

Eesti rahva lemmikhotell ja lemmikreisifirma
Pressiteade 30.08.2010

 Soovite saada viimase hetke pakkumisi? Kui jah, siis täitke allolev vorm.

Eesnimi:
E-mail: